Odpowiedź :
Odpowiedź:
1. b
2.d
3. 2 MgCO₃
2 atomy Mg i 2 cząsteczki CO3
4. H₂SO₄=2x1u+32u+4x16u=98u
5. m E0₂ = 46 u
skoro O ma 16u to 2x16=32
46-32=14
14u czyli N Azot odp b
6. w atomie jakiego pierwiastka jeżeli chodzi o azot to
liczba p⁺ = 7 liczba e⁻ = 7 liczba n⁰ = 7
7.
8. Grupa:2 Okres:4
9. c. siarka
10. Na sód
11. a