Odpowiedź :
Odpowiedź:
41,67 km/h
Wyjaśnienie:
Vśr=Sc/tc
tc=30min+60 min=90 min
Sc=s1+s2
s1=25km/h*0,5h
s1=12,5 km
s2=50km/h*1
s2=50km
sc=50+12,5=62,5km
Vśr=62,5km/1,5h
Vśr=41,67 km/h
Odpowiedź:
41,67 km/h
Wyjaśnienie:
Vśr=Sc/tc
tc=30min+60 min=90 min
Sc=s1+s2
s1=25km/h*0,5h
s1=12,5 km
s2=50km/h*1
s2=50km
sc=50+12,5=62,5km
Vśr=62,5km/1,5h
Vśr=41,67 km/h