👤



Wysokość trójkąta jest o 3 cm dłuższa od podstawy i wynosi 10 cm. Jakie pole ma ten trójkąt?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

P=a*h/2

h=10cm

a=h-3=7cm

P=7cm*10cm/2=35cm²

Odpowiedź:

h - 10 cm

a - 10 cm - 3 cm = 7 cm

p trójkąta = a*h/2

p = 10*7/2= 35 cm kwadratowych