👤

Autobus przejechał drogę 23,4km ze średnią prędkością 21,8km/h, a kolejne 29,2km ze średnią prędkością 59,3km/h. Jaka była średnia prędkość tego autobusu na całej trasie? Wynik podaj z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.


a.33,59 km/h

b.0,89 km/h

c.2,41 km/h

d.40,55 km/h


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wzór : Vś = Cała droga:cały czas

Cała droga = 23,4km+29,2km=52,6

Cały czas = 1h i 24min ok

teraz to dzielimy przez siebie i wychodzi 42,41 no czyli dopowiedz D XD