Odpowiedź :
Odpowiedź:
F-romb
d1=4 dm=40 cm -pierwsza przekatna
d2=12 cm -druga przekatna
P=½•d1•d2
P=½•40•12
P=20•12
P=240 cm²
Odp.: Pole tego rombu wynosi 240 cm²
Odpowiedź:
Pole rombu wynosi 240cm².
Szczegółowe wyjaśnienie:
P = e x f / 2 ( wzór na przekątne )
e = 4 dm ( 40 cm )
f = 12 cm
P = 40 cm x 12 cm / 2 = 480 cm / 2 = 240 cm².