👤

Oblicz pole trapezu o podstawach 13 dm i 7dm oraz wysokości 6 cm. Wynik podaj w dm kwadratowych. Zapisz wszystkie obliczenia ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

To tak, wzór na pole trapezu to a+b*h/2 czyli podstawa plus podstawa razy wysokość podzielić przez 2. więc:

podstawa+podstawa = 13dm + 7dm = 20dm

*wysokość = 20dm * 6cm = 200cm * 6cm (zamieniamy jednostki dla ułatwienia) = 1200cm2 = 12dm2

podzielić przez 2 = 12dm2

liczę na naj i mam nadzieję że to o to chodziło :)