👤

Jeden kilogram cukierków kosztuje 19,49 zł. lle trzeba zapłacić za 10 dag tych cukierków?
Podaj
a) dokładny wynik w zł,
b) wynik w zł z dokładnościa do 1 gr.
Na teraz daje 25 pkt !!!!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) 19,49 zł 100 dag

1,949 zł 10 dag

b) 1,95 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

10 dag =0,1

19,49kg*0,1kg=1,94(9)

Wynik w =

1,49zł

Wynik do 1 gr =

1zł=100 groszy

49 groszy =49 groszy

Całość =

149groszy