👤

Oblicz stężenie molowe roztworu o objętości 450cm3 , w którym znajduje się 45 g jodku potasu KJ.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Masa KJ 166g - 1 mol

45g - x

x= 45×1/166= 0.27 mola KJ

Cm= n/v = 0.27/ 0.45= 0.6 mol/dm3