👤

Oblicz % masowy i stosunek masowy w pętanie

Odpowiedź :

Odpowiedź:

C5H12

5*12u=60u

12*1u=12u

60+12=72

60/72*100%=6000/72%=~83% węgla (C)

12/72*100%=1200/72%=~17% wodoru (h)

stosunek masowy:

MC: MH=C: H=62 : 12=5:1