👤

podstawa trójkątna ma długość 7cm A wysokość opuszczona na tę podstawę jest równa 6 cm oblicz pole tego trójkątna .pliss na teras​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zobacz obrazek BAJZUZU

Odpowiedź:

P = 21 cm².

Szczegółowe wyjaśnienie:

P = ½ * a * h

a = 7 cm , h = 6 cm

P = ½ * 7 cm * 6 cm = ½ * 42 cm = 21 cm²

Odp : pole tego trójkąta wynosi 21 cm ².