👤

Tłuszcz składa się z węgla, wodoru i tlenu w stosunku 19:3:3. Oblicz ile węgla ,wodoru i tlenu znajduje się w 12,25 kg tłuszczu

proszę podszebuej na jutro
daje naj ♥️​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Skoro 19:3:3 to  ---- 19+3+3=25 - kilogram dzielimy na 25 czesci

19/25 kg = 0,76kg= 76 dag wegla

3/25 kg = 0.12kg = 12 dag wodoru i tyle samo tlenu

Odp. 1 kg tłuszczu zawiera 76 dag węgla, 12 dag wodoru oraz 12 dag tlenu.

Pozdrawiam XX <3

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

19+3+3=25

12,25/25=0.49

Węgiel 0.49kg*19=9.31kg

Wodór 0.49kg*3=1.47kg

Tlen 0.49kg*3=1.47kg