Odpowiedź :
Odpowiedź: Pojazd A przejedzie:
70km/h ×4h= 280km
Pojazd B przejedzie:
60km/h ×5h=300km
Odp: B
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
v=s/t /×t
s=v×t
v1=90 km/h
t1=1/2 h
s1=90×1/2=45 km
v2=60 km/h
t2=3 kwadranse=45/60 h=3/4h
s2=60×3/4=45 km
s1=s2------B
_____________
1 h-----60 km
2h----2×60=120 km ----odp A
__________
4 m----1 min
1 km=1000 m-----1000/4=250 min =250/60 h =4 1/6h== hej 10 min ----D
___________
v=5 km/h
t=12 min =12/60 h=1/5 h
s=5×1/5=1 km
t1=10 min =10/60 h=1/6 h
v1=1 :1/6=1×6=6 km/h -----D