Odpowiedź :
Zad.1
A) C5H10. CH2=CH-(CH2)2-CH3
B) C4H8. CH2=CH-CH2-CH3
C) C7H14. CH2=CH-(CH2)4-CH3
D) C9H18. CH2=CH-(CH2)6-CH3
Zad.2
A) m.at C=12u. 12u*5=60u
m.cz C5H10=70u
70u—100%
60u—x%
X=85,7% C
B) m.at C=12u. 12u*3=36u
m.cz C3H6=42u
42u—100%
36u—Y%
Y=90% C
Zad.3
A) m.at H=1u. 1u*4=4u
m.cz C2H4=28u
28u—100%
4u—Z%
Z=14,3% H
B)
m.at H=1u. 1u*8=8u
m.cz C4H8=56u
56u—100*
8u—E%
E=14,3% H
Zad.4
B
Zad. 5
A) C4H8
B) C6H12
C) C10H20
A) C5H10. CH2=CH-(CH2)2-CH3
B) C4H8. CH2=CH-CH2-CH3
C) C7H14. CH2=CH-(CH2)4-CH3
D) C9H18. CH2=CH-(CH2)6-CH3
Zad.2
A) m.at C=12u. 12u*5=60u
m.cz C5H10=70u
70u—100%
60u—x%
X=85,7% C
B) m.at C=12u. 12u*3=36u
m.cz C3H6=42u
42u—100%
36u—Y%
Y=90% C
Zad.3
A) m.at H=1u. 1u*4=4u
m.cz C2H4=28u
28u—100%
4u—Z%
Z=14,3% H
B)
m.at H=1u. 1u*8=8u
m.cz C4H8=56u
56u—100*
8u—E%
E=14,3% H
Zad.4
B
Zad. 5
A) C4H8
B) C6H12
C) C10H20