Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane Obliczyć Wzór
s = 120 m v śr = ? vśr = sc/tc
t = 12 s
Rozwiązanie
vśr = sc/tc
vśr = 120 m/12 s
vśr = 10 m/s
Odp. Średnia prędkość wynosi 10 m/s
Wyjaśnienie:
Prędkość średnią obliczamy dzieląc drogę całkowitą przez czas całkowity