👤

1. Oblicz ile ładunku przeplynie przez przewodnik w czasie 6 minut przy natężeniu 5A?
2. Oblicz jaka moc ma żarówka włączona do sieci 230V przez którą płynie prad 6A?
3. Czy bezpiecznik 20A wytrzyma jeżeli do sieci o napięciu 230V włączymy równocześnie urzadzenie o mocy 4KW?
4. Jakie jest napięcie w obwodzie jeżeli przez opornik o oporze 40 om płynie prad o natężeniu 5A?
5. Ile zapłacisz za 8h pracy urządzeń o mocy 5000W jeżeli 1 kWh kosztuje 0.5 zł?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

2 P=U·I

P = 230·6

P = 1380W

3 I=P:U

I=4000:230

I= 17.39A

4 U=R·I

U=40·5

U = 200V

5

5kW·8h=40kWh

40kWh·0,5zł = 20 zł

Wyjaśnienie: