Pls pomoże ktoś? Zadanie 3 strona 159. Paweł kupił za 35zł bilet na mecz siatkówki i wydał na niego 1/3 swoich oszczędności. Za 0,3 oszczędności kupił pizze. Ile oszczędności miał Paweł? Ile zapłacił za pizze?

Odpowiedź:
x= wysokosc oszczędnosci
1/3 x= 35 zł /*3
x= 105 zł tyle oszczędnosci miał na początku
0,3*105=31,50zł zapłacił za pizzę
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
35zł= 1/3 35zł*3=105zł Paweł na początku miał 105zł oszczędności.
105zł*0,3=31,5zł Zapłacił on za pizzę 31,5 zł i jest to 30% oszczędności.