👤

Mama dała Asi 18 zł i poprosiła ją, aby za całą
tę kwotę kupiła w sklepie pistacje na wagę.
lle ważyły zakupione pistacje, jeśli w sklepie
cena za 1 kg wynosiła 45 zł?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

kwota - 18 zł

cena za kg - 45 zł

18 : 45 = 0,4

Odp. Pistacje ważyły 0,4 kg.

On Studier: Inne Pytanie