Matemtyka klasa 6 prosze o pomoc!!!

Filiżanka-27zł
Talerzyk-5/9 ceny filiżanki
Obliczamy, ile kosztuje talerzyk
27zł÷9=3 3·5=15zł
Wiemy już, ile kosztuje talerzyk, więc dodajemy talerzyk i filiżankę
27zł+15zł=42zł
Odp. Zestaw kosztuje 42zł
Pozdrawiam i licze na naj :)
Odpowiedź:
27*⁵/9=15 <- cena talerzyka
15+27=42
cena zestawu kosztuje 42 zł