👤

Matemtyka klasa 6 prosze o pomoc!!!

Matemtyka Klasa 6 Prosze O Pomoc class=

Odpowiedź :

Filiżanka-27zł

Talerzyk-5/9 ceny filiżanki

Obliczamy, ile kosztuje talerzyk

27zł÷9=3   3·5=15zł

Wiemy już, ile kosztuje talerzyk, więc dodajemy talerzyk i filiżankę

27zł+15zł=42zł

Odp. Zestaw kosztuje 42zł

Pozdrawiam i licze na naj :)

Odpowiedź:

27*⁵/9=15 <- cena talerzyka

15+27=42

cena zestawu kosztuje 42 zł