👤


Samochód przejechał 20 kilometrów w czasie 15 minut. Na przejechanie 120 km z taką samą
prędkością średnią ten samochód potrzebowałby:


a.1 1/5 h
b.1 1/4 h
c.1 1/3 h
d.1 1/2 h


Odpowiedź :

Odpowiedź:

120km=6*20km

6*15min=90 min=1 1/2h

mam nadzieję, że pomogłem :)

Odpowiedź:

120km : 20km = 6

6 × 15 min = 90 min = 1 ,5 h

Odp. D

Mam nadzieje że pomogłem.