👤

Ruszający z przystanku autobus po 10s osiągnął prędkość 54km/h. Jakie przyspieszenie miał pojazd? Narysuj wykres a(t). Plis mam to na sprawdzian proszę o rysunek

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane

Vk = 54 km/h = 15 m/s

Vp = 0 km/h = 0m/s

t = 10s

Szukane

a = ?

Rozwiązanie

a = (Vk - Vp ) : t

a =  (15 m/s -  0 m/s ) : 10s = 1,5 m/s

  • Nie wiem jak  Ci wytłumaczyć jak narysować wykres bo brainly nie da się rysować

Wyjaśnienie: