Odpowiedź :
Zadanie 1
Cu:O=1:1
Zadanie 2
mN2O5=2*14u+5*16u
Stosunek masowy:
mN:mO=28:80=7:20
Zadanie 3
mN2O3=2*14u+3*16u=76 u
Zadanie 4
mB2O3=2*11u+3*16u=70u
22u---x%
70u---100%
x=31,43%B
100%-31,43%=68,57%O
Zadanie 1
Cu:O=1:1
Zadanie 2
mN2O5=2*14u+5*16u
Stosunek masowy:
mN:mO=28:80=7:20
Zadanie 3
mN2O3=2*14u+3*16u=76 u
Zadanie 4
mB2O3=2*11u+3*16u=70u
22u---x%
70u---100%
x=31,43%B
100%-31,43%=68,57%O