👤

Jakie natężenie prądu musi płynąć przez silnik zasilany napięciem 100V przez 20s, aby wykonał pracę 5kJ?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

I = ?

U = 100 V

t = 20 s

W = 5 kJ = 5000 J

W = U * I * t

I = W/ (U*t)

I = 5000 / (100 * 20)

I = 5000 / 2000 = 5/2 = 2 i 1/2 [A]

On Studier: Inne Pytanie