Odpowiedź :
Fw = d ∙ V ∙ g
Fw- siła wypory, d - gęstość cieczy (gazu), g - przyspieszenie ziemskie, a V - to objętość wypartej cieczy (gazu)
Fw=d*V*g=1260kg/m3*0,001m^3*10m/s^2=12,6N
Fw = d ∙ V ∙ g
Fw- siła wypory, d - gęstość cieczy (gazu), g - przyspieszenie ziemskie, a V - to objętość wypartej cieczy (gazu)
Fw=d*V*g=1260kg/m3*0,001m^3*10m/s^2=12,6N