Odpowiedź :
Odpowiedź:
Siła jest równa 2470 N
Wyjaśnienie:
s = 120m
m = 950 kg
v=Δv = 90 km/h = 90 000m/3600s = 25 m/s
oblicz F
z II zasady dynamiki F = m*a
potrzebne a, obliczamy ze wzoru na drogę, najpierw t potem a
s = at²/2 |*2
at²=2s
a*t*t = 2s, ale a*t = v, podst.
v*t=2s /v
t = 2s/v
t = 240m/25 m/s = 9,6 s
przyspieszenie
a = Δv/t
a = 25 m/s /9,6 s
a = 2,6 m/s²
siła
F = m*a
F = 950 kg*2,6 m/s²
F = 2470 N