Odpowiedź :
Odpowiedź:
Amoniak, otrzymujemy w/g reakcji :
N2 + 3 H2 ------> 2 NH3
Masy : N = 14g/mol H = 1g/mol NH3 = 17g/mol
Mógłbym to rozwiązywać np. na proporcjach, "fachowo", ale tu sprawa jest b. prosta .W tym związku mam 1 mol N : 3 mole H, a więc :
17g - 3g H = 14g
Czyli aby otrzymać amoniak mając 3g wodoru, będziesz potrzebował 14g azotu .
Wyjaśnienie: