👤

zad 1) Za 360 zł można kupić 150 paczek ciastek. Ile paczek ciastek można kupić za 200 zł?
zad 2) Za 12 lizaków trzeba zapłacić 15 zł. Ile trzeba zapłacić za 35 takich lizaków?
zad 3) Wykonanie pewnej pracy zajęło 9 robotnikom 7 godzin. Ile robotników potrzeba do
wykonania tej pracy w ciągu pięciu godzin?
zad 4) Wykonanie pewnej pracy zajęło 9 robotnikom 8 godzin. Ile godzin zajmie wykonanie
tej pracy 12 robotnikom?
zad 5) W ciągu 6 godzin samochód pokonał trasę jadąc z prędkością 60 km/h. w jakim czasie
pokona tę trasę ciężarówka jadąca z prędkością 45 km/h?
zad 6) 12 robotników wykonało pewną pracę w ciągu 120 dni pracując po 8 godzin dziennie.
Ilu trzeba robotników do wykonania tej pracy w ciągu 9 dni, jeśli będą pracować po dziesięć
godzin dziennie?
zad 7) Szesnaście pomp w ciągu 15 godzin przepompuje 180 litrów wody. Ile litrów wody
przepompuje 12 takich pomp w ciągu 8 godzin?


Odpowiedź :

Z.1

360zł÷150=2,40zł

200zł ÷2,40zł=83,3333

ODP: Za 200zł można kupić 83 paczek ciastek.

Z.2

15zł÷12=1,25zł

30 × 1,25zł= 37,5zł

ODP. Za 30 lizaków trzeba zapłacić 37,5 zł

Z.3

Sorki ale niewiem

Z.4

Też niewiem

Z.5

6×60km/h=360km

360÷45=8h

ODP. Ciężarówce ta trasa zajmie 8 godzin.

Z.6

Nie wiem

Z.7

Nie wiem

Przepraszam że niewiem 4 zadań ale jest chociaż pare.