👤

Oblicz drogę jaką pokona ciało w czasie 2 minut trwania ruchu, jeśli porusza się z prędkością 3m/s? Zapisz dane, szukane, wzór i obliczenia.wybierz zestaw, w którym umieszczono wzory związków o jednakowych masach cząsteczkowych

PLS MAM KARTKÓWKE NA SZYBKO


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:             Szukane:     Wzory:

t = 2 min = 120 s          s = ?       v = s/t

v = 3 m/s                       s = v x t

Rozwiązanie:

s = 3 m/s x 120 s = 360 m

Odpowiedź: Ciało pokona drogę 360 m.

Wyjaśnienie: