👤

Cena netto laptopa wynosi 3200 zł, a stawka VAT wynosi 23%. W grudniu sprzedano 55 laptopy. Jaką
kwotę VAT odprowadził z tego tytułu sprzedawca do państwa?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Sprzedawca odprowadził do skarbu państwa kwotę VAT równą 40 480 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

VAT = 23% × 3200 = 0,23 × 3200 = 736 zł

55 × 736 = 40 480 zł

Odpowiedź:

    3200-100%

  x-23%

   23*3200:100= 73600:100=736

Podatek Vat wynosi 736 zł  

55*736 zł= 40 480 zł

Za sprzedane 55 laptopów sprzedawca odprowadził do państwa  40480 zł podatku Vat.

Szczegółowe wyjaśnienie: