👤

W naczyniu o wysokości 40 cm znajduje się pewna ciecz. Wywiera ona na dno naczynia ciśnienie hydrostatyczne 1840 Pa. Jaka gęstość ma ta ciecz. Plsss szybko

Odpowiedź :

h = 20 cm

p = 1840 Pa = 1840 N/m²

g = 10 N/kg

d = ?

Zobacz obrazek PATRYSIA21344