👤

pewna Mrówka porusza się z prędkością 0,4 m na sekundę Oblicz ile minut zajmie jej podróż trasą równą 5 km​

Odpowiedź :

Dane:

[tex]v = 0,4 \frac{m}{s}[/tex]

[tex]s = 5 \ km = 5000 \ m[/tex]

Szukane:

[tex]t = ?[/tex]

Wzór:

[tex]t = \frac{s}{v}[/tex]

Rozwiązanie:

[tex]t = \frac{5000 \ m}{0,4\frac{m}{s}} = 1250 \ s[/tex]

Odp. Mrówce pokonanie trasy równej 5 km zajmie 1250 sekund.

Mam nadzieję, że pomogłam ;)

Pozdrawiam