Odpowiedź :
Odpowiedź:
metanol ;CH3OH -->masa czasteczkowa--> 12u+4u +16u= 32u
%C= 12u/32u *100%=37,5 %
metan: CH4 -->masa czasteczkowa---> 12u +4u=16u
%C =12u/16u*100% = 75%
Odpowiedź:
metanol ;CH3OH -->masa czasteczkowa--> 12u+4u +16u= 32u
%C= 12u/32u *100%=37,5 %
metan: CH4 -->masa czasteczkowa---> 12u +4u=16u
%C =12u/16u*100% = 75%