👤

Zadanie
Prędkość samochodu wynosi 54 km/h. Podaj tę wartość w m/s. Prędkość motocy-
kla wynosi 20m/s. Podaj tę wartość w km/h.



Odpowiedź :

Odpowiedź:

54 km/h*1000m/3600s=54*10m/36s=540m/36s=15m/s

20m/s*(1/1000)km/(1/3600)h=20/1000km*3600/1h=2/1km*36/1h=72km/h

Wyjaśnienie:

liczę na naj :)

On Studier: Inne Pytanie