zadanie 1 klasa 6 ćwiczenia strona 52 nie jestem pewna co będzie w tych ostatnich

Odpowiedź:
W 1 masz dobrze , w 2 też , w 3 też i w ostatnim również :)
Szczegółowe wyjaśnienie:
1 ) 250km : 5 h =50km/h
2)48km/h x 30 min=24km ponieważ 48km/h x 1/2h =24 km
3) 3 kilometry na godzine zamieniamy na 3000 m na godzine w takim razie 3000 m dzielimy na 60 min ponieważ tyle minut ma godzina :) i wychodzi nam 50 czyli 50 m na minute 250m : 50m=5
4) 10s * 40s= 400 m wiec masz dobrze :)