👤

Plis pilne na jutro!!!!!
Do akumulatora samochodowego o napięciu 12V podłączono żarówkę o oporze 4A. Jakie jest natężenie prądu w żarówce? Jaki ładunek przepłynie przez żarówkę w czasie 5 minut jej świecenia?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

I = U / R

I = 12 / 4 = 3 A

Q = I * t = 3 A * 300 = 900 C

Wyjaśnienie: