👤

pole prostokąta o wymiarach 0.4m na 17cm​

Odpowiedź :

Hej!

Oto Twoja odpowiedź:

Pole prostokąta = a * b

a - 0,4 m = 40 cm

b - 17 cm

P = 40 cm * 17 cm = 680 cm2

[tex]p = 680 {cm}^{2} [/tex]

Odpowiedź: Pole tego prostokąta wynosi 680 cm2.

Pozdrawiam™