Pls szybko z góry dzięki i daje naj pls

Odpowiedź:
pole trójkąta EOD = 15 cm2
P = 1/2 * EO * 3
15 = 1/2 EO * 3
30 = EO * 3
EO = 30:3
EO = 10 cm
EO = AG = DH = 10 cm
pole równolegloboku EFHD = 10 cm2
h 5cm
GB * h = 10
GB * 5 = 10
GB = 10:5 = 2
GB = 2 cm
GB = OF = 2 cm
pole trapezu EFHD
P = 1/2 ( EF + DH ) * h
EF = EO + OF = 10 + 2 = 12 cm
DH = EO = 10 cm
h = 3 cm
P = 1/2 ( 12+10) * 3
P = 1/2 * 22 * 3
P = 11 * 3
P = 33 cm2
Pole trapezu EFHD ma 33 cm2.
Szczegółowe wyjaśnienie:
mam nadzieję że w miarę zrozumiałe