Jakie jest natężenie prądu płynącego przez amperomierz umieszczony na schemacie obwodu elektrycznego?

Odpowiedź:
R=9 Ω
U = 4,5V
----------------
I = ?
I = U/R = 4,5V/9Ω = 0,5 A
Odp. I = 0,5 A