Odpowiedź :
Odpowiedź:
Częstotliwość wynosi 0,5 Hz, a okres ma wartość 2s.
Wyjaśnienie:
Okres T:
n=20
t=40s
[tex]T=\frac{t}{n}[/tex]
[tex]T=\frac{40s}{20}=2s[/tex]
Częstotliwość f:
[tex]f=\frac{1}{T}\\\\f=\frac{1}{2s}=0,5\frac{1}{s}=0,5Hz[/tex]
Odpowiedź:
Częstotliwość wynosi 0,5 Hz, a okres ma wartość 2s.
Wyjaśnienie:
Okres T:
n=20
t=40s
[tex]T=\frac{t}{n}[/tex]
[tex]T=\frac{40s}{20}=2s[/tex]
Częstotliwość f:
[tex]f=\frac{1}{T}\\\\f=\frac{1}{2s}=0,5\frac{1}{s}=0,5Hz[/tex]