Odpowiedź :
x - cena pewnego towaru
x ---> 105%x ---> 80%(105%x) = 210zł
100%=1
80%(105%x)=210zł
0.8(1.05x)=210zł
0.84x=210zł |÷0.84
x=250zł
x - cena pewnego towaru
x ---> 105%x ---> 80%(105%x) = 210zł
100%=1
80%(105%x)=210zł
0.8(1.05x)=210zł
0.84x=210zł |÷0.84
x=250zł