Odpowiedź :
Odpowiedź:
x= przekatna sciany=8cm
a=dł. krawedzi podstawy
h=wysokosc bryły
z własnosci kata 30* w trójkacie prostokatnym [ tworzą go : x, h i a]
wynika,ze naprzeciw kata 30*, lezy bok najkrótszy =h, i jest on 2 razy krótszy od boku najdłuzszego [ x]
czyli h=1/2x=1/2*8=4cm
zaś trzeci bok [ u nas a] jest równy h √3
a=4√3
v= Pph=a²h=(4√3)²*4=192cm³
Mam nadzieję że pomogłam :3