👤

Podłoga łazienki ma kształt prostokąta o wymiarach 2,3 m i 4 m. Ile płytek terakoty w kształcie kwadratu o boku 10cm potrzeba do wyłożenia podłogi tej łazienki?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zad

Pole Prostokąta - a * b

P = a * b = 2,3 m * 4 m = 9,2 m2

Płytka - 10 x 10 cm

Pole płytki - a * a = 10 * 10 = 100 cm2

9,2 m2 = 92 000 cm2

92 000 : 100 = 920 płytek

Odp. Do wyłożenia tej podłogi potrzeba 920 płytek.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Pozdro i miłego dnia!