Odpowiedź :
Odpowiedź:
Przyspieszenie ciała wynosi 2 m/s².
Wyjaśnienie:
[tex]Dane:\\v_0=0\frac{m}{s}\\v=12\frac{m}{s} \\t=6s\\\\Szukane:\\a=?\\\\Wzor:\\\\a=\frac{v-v_0}{t}\\\\a=\frac{12\frac{m}{s}-0\frac{m}{s}}{6s} \\\\a=\frac{12\frac{m}{s} }{6s}\\\\a=2\frac{m}{s^2}[/tex]