👤

Za 300 g ciastek na wagę zapłacono 4,80 zł. Ile kosztował 1 kg tych ciastek?
24zł 20zł 8zł 16zł
DAJE NAJ PROSZ O SZYBKĄ ODP


Odpowiedź :

Odpowiedź:

16

Szczegółowe wyjaśnienie:

4,80zł * 33,3333

300g = 0,3kg

0,3kg = 4,80zł

1kg = X

1 x 4,80 : 0,3 = 16

Odp: 1kg ciastek kosztuje 16zł