👤

Pytanie 2/2
Buty w kwietniu kosztowaly 250 24 W maju obnizono ich cene o 35 %. Ile wówczas kosztowaly?
Zapisz wszystkie obliczenia
Odpowiedz
Akapid
©
в | x, x2
ZATWIERDZ ODPOWIEDZ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

100 % = 250

65 % = x                x = 65*250/100 = 162,5 zl

Czyli cena w kwietniu = 250 zl

cena w maju=162,5 zl

Najpierw obliczam ile to 35 % z 250 zł
Zobacz obrazek CHA12

On Studier: Inne Pytanie