👤

Oblicz częstotliwość drgań wahadła o okresie drgań równym 5 sekund
oblicz prędkość fali mechanicznej o długości 2 metrów i częstotliwości drgań 4 herców

Oblicz prędkość fali dźwiękowej o długości 0,5km i okresie drgań równym 1 minuta

SZYBKO PLZ DAJE NAJ


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Na pierwsze: f = 0,2 Hz

Na drugie: T = 1/4s v = λ/T = 8m/s

Na trzecie: λ = 0,5 km = 500m

T = 1 min = 60s

v = λ/T = [tex]8\frac{1}{3}[/tex]