Odpowiedź :
Odpowiedz:
Dane:
m = 50kg
s (jednego buta) = 0,025m²
s (całkowite - dwóch butów) = 0,05m²
g = 10m/s²
Rozwiązanie:
p = F/s
F = m * g = 50 * 10 = 500N
p = 500/0,05
p = 100 000 Pa
Odpowiedz:
Dane:
m = 50kg
s (jednego buta) = 0,025m²
s (całkowite - dwóch butów) = 0,05m²
g = 10m/s²
Rozwiązanie:
p = F/s
F = m * g = 50 * 10 = 500N
p = 500/0,05
p = 100 000 Pa