ZADANIE NA TERAZ FAST PLS

Odpowiedź:
Zad 1
pieszy- 8;00+ 3h= 11:00
bo 18km:6km/h=3h
to po ok.20 min przeszedł 2km
6km/h : 3= 2km
od 8 do 9:30 mija 1,5 h
18km :1,5h= 12km/h
to po ok 20min przejechał
12km/h : 3 = 4km
4-2=2km
Odp. odległość między nimi po ok. 20min wynosiła 2km
Zad 2
v=s/t
s-1,1km=1100m
s-400m
t-1,5min
v=1100+400/1,5=1500/1,5min=1000m/min=10km/h
odp:pociąg jechał z prędkością 10km/h
Szczegółowe wyjaśnienie: