Odpowiedź :
h=6√3cm
a=4cm
[tex]V=\frac{1}{3}\cdot\frac{a^2\sqrt3}{4}\cdot h\\\\V=\frac{1}{3}\cdot\frac{4^2\sqrt3}{4}\cdot 6\sqrt3\\\\V=\frac{16\sqrt3}{4}\cdot 2\sqrt3\\\\V=8\cdot3\\\\V=24cm^3[/tex]
h=6√3cm
a=4cm
[tex]V=\frac{1}{3}\cdot\frac{a^2\sqrt3}{4}\cdot h\\\\V=\frac{1}{3}\cdot\frac{4^2\sqrt3}{4}\cdot 6\sqrt3\\\\V=\frac{16\sqrt3}{4}\cdot 2\sqrt3\\\\V=8\cdot3\\\\V=24cm^3[/tex]