👤

a) Gdyby sprinter mógł biec z prędkością 10 m/s, to pokonywałby:

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) w ciągu 1 minuty 600 metrów

w ciągu 1 godziny 36000 metrów

w ciągu 1 godziny 36 kilometrów

zatem 10 m/s = 600 m/min = 36000 m/h =

= 36 km/h

On Studier: Inne Pytanie