👤

Jakie pole ma prostokąt o wymiarach 2m x 40 cm? Wynik podaj w m i cm kwadratowych.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

2m=200cm

P=200cm*40cm=8000cm2

40cm=0,4m

P=2m*0,4m=0,8

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

P = ab

a = 2m = 200cm

b = 40cm = 0,4m

P = 2m x 40 cm = 2m * 0,4m = 0,8m² = 8000cm²

Szczegółowe wyjaśnienie: